Baner bezpieczeństwo informacji ryzyko ciągłość działania

Rozwój i wyprawka    

To już prawie 6 lat odkąd w ramach Blue Energy spotykamy się z Państwem podczas szkoleń i projektów. Nie zważając na zmianę wieku obowiązku szkolnego przygotowywaliśmy się cały rok, aby 2016 był rokiem zupełnie nowej jakości świadczonych przez nas usług.

W 2015 roku byliśmy świadkami wielu wydarzeń ze świata ekonomii, polityki oraz bezpieczeństwa. Ataki, które przybierają na mocy, nowe socjotechniki i rosnąca bezczelność atakujących, wymusiły dużo większą aktywność w zakresie bezpieczeństwa informacji. Kolejne fale spowolnienia koniunktury zmuszały do podnoszenia efektywności organizacji i szukania oszczędności w realizowanych procesach i projektach.

My w Blue Energy również nie próżnowaliśmy. Podnosiliśmy swoje kompetencje zdobywając nowe certyfikaty w zakresie bezpieczeństwa informacji, audytów teleinformatycznych i zarządzania jakością. Uruchomiliśmy projekt utworzenia nowej wersji naszej platformy BPM, która podbija rynek zarządzania ryzykiem, wsparcia audytu i kontroli zarządczej oraz podnoszenia efektywności organizacji.

Długo zastanawialiśmy się jak sprawić, aby Państwa zadowolenie było jeszcze większe, a efektywność projektów była wyższa. Jako nasi Klienci wiecie Państwo, że to jest prawie niemożliwe :), a jednak, chyba nam się udało.

 

 

Naszym oczkiem w głowie (oczywiście poza realizacją projektów dla Państwa!), było przedsięwzięcie pod tajemniczą nazwą B2B. System, który powstał w ramach tego projektu ma w znaczący sposób wyróżnić nas na rynku usług doradczych i dać Państwu – naszym Klientom - ogromną wartość dodaną.

System B2B, który kończy właśnie fazę testów, ma umożliwić Państwu pełne wsparcie podczas realizacji projektów. Jest to obustronna platforma komunikacji, zarządzania dokumentacją oraz przebiegiem prac projektowych. Umożliwia stały dostęp do wyników audytów (również z wykorzystaniem geolokalizacji), dokumentacji projektu (analizy, regulaminy, procedury, protokoły, faktury), produktów poszczególnych etapów projektów, rejestrów ryzyk i problemów projektowych.

B2B BPM portal workflow
Co nas czeka?    

Tego co nas czeka nie wie pewnie nawet wróż Maciej, ale kilka zjawisk jest pewnych.

Lektura pozostałych artykułów newslettera wskazuje, że dynamika zjawisk w bezpieczeństwie informacji jest coraz wyższa, co zmusza nas do profesjonalizacji i podejmowania częstszych działań związanych z bezpieczeństwem naszych organizacji, takich jak audyt, analiza ryzyka, testy infrastruktury technicznej.

Zmiany w otoczeniu, takie jak cena ropy na stacji paliw, zawirowania na giełdach, obronna postawa banków i wiele innych czynników, nadal będą zmuszały organizacje do optymalizacji działań, wdrażania nowych technologii informatycznych i do wzrostu innowacyjności.

Wzrost zagrożeń, ale i szans płynących z otoczenia i wnętrza naszych organizacji, nakazuje zmianę definicji bezpieczeństwa, co już u wielu z Państwa zauważamy. 

Bezpieczeństwo przestaje mieć wymiar jedynie bezpieczeństwa informacji (bezpieczeństwo fizyczne, osobowe, prawne, teleinformatyczne), a jego akcent mocno przesuwa się w stronę technologii i zasobów oraz w stronę zapewnienia ciągłości działania organizacji, czyli zapewnienia skuteczności realizowanych projektów i procesów.

Tak postrzegane bezpieczeństwo wymaga ścisłego powiązania ze strategią organizacji, szybkich i skutecznych narzędzi pozyskania informacji o zagrożeniach, analizy ryzyka, ale przede wszystkim monitorowania. Monitorowania, które umożliwi szybkie wykrycie sygnałów o zagrożeniach i szansach, które pozwoli na ocenę skuteczności działań i zabezpieczeń oraz wskaże kierunki dla podejmowania decyzji.

Nasze postanowienia, czyli co w 2016 roku  

2016 rok obfituje w nowości. Część z Państwa już testuje naszą platformę doradczą w zakresie prowadzenia projektów. Do końca roku chcemy, aby 100% projektów była realizowana przy jej wykorzystaniu.

Wszystkim korzystającym ze starych wersji rozwiązań oprogramowania Process i Quality będziemy proponowali podniesienie do najnowszej wersji BPM’a, który poza nową szatą graficzną, obfituje w nowe funkcjonalności.

Wszystkich z Państwa, którzy zastanawiają się nad zabezpieczeniem swojej infrastruktury technicznej, w tym sieci automatyki przemysłowej, zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą usług bezpieczeństwa i innowacyjnych narzędzi takich jak diody, filtry i zaawansowane firewall’e.

Chcemy również szerzej zainteresować Państwa naszą usługą outsourcingu bezpieczeństwa, polegającą nie tylko na stałym doradztwie w zakresie bezpieczeństwa.

B2B BPM portal workflow2

Ponieważ BPM jest wykorzystywany coraz szerzej w obszarze audytu, kontroli, zarządzania ryzykiem będziemy prezentować Państwu nasze rozwiązanie, które z powodzeniem sprawdza się  w spółkach giełdowych, jak i mniejszych podmiotach administracji i biznesu.

Wzbogacamy nasze usługi o bieżące monitorowanie infrastruktury technicznej pod kątem występujących w niej anomalii oraz monitorowania globalnych zagrożeń i rekomendowanie rozwiązań.

Jak widzicie Państwo, nasze plany i działania są dość ambitne, dlatego życzę Państwu i sobie: Żebyśmy tylko zdrowi byli!

 Zapraszamy bezpieczeństwo ciągłość ryzyko  

 

Zapraszam do współpracy!

Ryszard Kluska

Wiceprezes Zarządu Blue Energy

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.